Půjdete 23. a 24.května k volbám do EP?
NE
119
ANO
123

OSTRAVA, EVROPSKÉ MĚSTO SPORTU

EVROPSKÉ MĚSTO SPORTU SE BEZ KVALITNÍHO FOTBALU NEOBEJDE!

Datum: 23.04.2014

Pocházím z hornické rodiny a na zápasy Baníku jsem chodíval s tatínkem již od útlého dětství, tehdy ještě na Starou Střelnici. Nedělní zápasy byly zlatým hřebem celého týdne a já se nemohl dočkat, až vyrostu a stanu se též slavným fotbalistou. Jako mladík jsem hrdě přihlížel statečným bojům modrobílých se Španěly, Francouzi, Němci či Iry, z nichž mnohé byly úspěšné. Má láska k týmu byla stejně silná v dobách slávy, i v časech kdy se štěstí nedostávalo, což jsem mnohokrát dokázal i jako zastupitel města Ostravy - naposledy například při loňském hlasování o dalším osudu klubu a jeho domovského stadionu. Jsem přesvědčen, že se FC Baník i nadále udrží v 1. lize, jak se sluší a patří pro metropoli, která získala prestižní ocenění Evropské město sportu 2014! I já sám jsem pro udělení tohoto titulu na evropské úrovni mnoho vykonal. Byl bych proto rád, aby nás fotbalový klub, a stejně tak i jeho fanoušci, doma i ve světě důstojně zastupovali. Velmi se raduji ze sobotního vítězství nad Znojmem, díky kterému nám na dosažení nesestupové příčky už stačí již jeden jediný bod. Nadcházející zápas s Duklou Praha bude v tomto ohledu klíčový, pojďte se mnou v sobotu na Bazaly ty naše kluky podpořit!


Ostrava v Bruselu převzala titul Evropské město sportu 2014

Datum: 08.11.2013

Ve středu 6. listopadu převzali v Bruselu zástupci města Ostravy titul a vlajku Evropského města sportu 2014. Tento slavnostní večer korunoval úspěch města z června tohoto roku, kdy padlo rozhodnutí o ocenění Ostravy jako města se vzorovým přístupem ke sportu. Titul uděluje Evropská komise prostřednictvím Asociace evropských měst sportu při Evropské unii (ACES). Z rukou ředitele Gian Francesca Lupatelliho ji převzala delegace v čele s europoslancem Vojtěchem Mynářem a náměstky primátora Martinem Štěpánkem a Tomášem Petříkem. Na půdu Evropského parlamentu v Bruselu bylo pozváno zhruba 400 hostů z celé Evropy. Hlavním evropským městem sportu pro příští rok se stal velšský Cardiff.


Neformální setkání evropských měst sportu

Datum: 26.09.2013

V bruselském hotelu Stanhope se v úterý 24. září 2013 neformálně sešlo předsednictvo asociace evropských měst sportu (ACES) a podporovatelé této iniciativy z řad poslanců Evropského parlamentu. Nechyběl prezident Gian Francesco Lupattelli, viceprezident John Swanson, generální tajemník Hugo Alonso ani předseda parlamentní skupiny přátel ACES Santiago Fisas Ayxela. U jednoho stolu usedli politici ze všech stran politického spektra, které mimo jiné pojí víra, že sport hraje neodmyslitelnou roli v budování evropské identity.


Ostrava získala titul Evropské město sportu 2014

Datum: 28.06.2013

Ve dnech 26. - 27. června 2013 se na městském stadionu ve Vítkovicích konal 52. ročník Zlaté Tretry, která je prestižním atletickým mítinkem probíhajícím každoročně již od roku 1961. Z letošní účasti se sice omluvila největší očekávaná hvězda jamajský sprintér Usain Bolt, který má na svém kontě mimo jiné šest olympijských medailí, program však nabídl více než 30 olympijských medailistů a 11 aktuálních lídrů světových tabulek. Představil se například běžec Kirani James nebo fenomenální tyčkařka Jelena Isinbajevová-Sylvová, z Čechů se mimo jiné zúčastnil olympijský vítěz a dvojnásobný mistr světa v hodu diskem Robert Harting. Den před zahájením mítinku se uskutečnily dětské běžecké závody Čokoládová tretra, které svojí účastí podpořil i europoslanec Vojtěch Mynář.


Vojtěch Mynář se zavázal podporovat myšlenku evropských měst sportu doma i ve světě

Datum: 25.06.2013

V rámci uplynulého plenárního zasedání se europoslanec Vojtěch Mynář sešel se španělským kolegou Santiagem Fisasem, předsedou parlamentní skupiny přátel asociace ACES (Asociace evropských měst sportu). Kromě řady zajímavých informací spojených se zmíněnou iniciativou si Vojtěch Mynář ze schůzky odnesl také pozvání ke členství v této neformální skupině. Jakožto nový člen se zavázal podporovat evropská města sportu a aktivně přispívat k diskusi o sportovní politice v Evropě i ve světě. Jeho hlavním přínosem by mělo být šíření iniciativy do střední a východní Evropy, kde se o ní zatím příliš neví. "I tam je úlohu sportu třeba podporovat a mít přitom na paměti, že nejen zlepšuje fyzické a duševní zdraví, jakož i celkovou kvalitu života. A navíc působí jako nástroj k usnadnění přirozené sociální integrace." dodal europoslanec.


Ostrava je kandidátem na titul

Datum: 08.04.2013

Karel Loprais, Ivan Lendl, Marek Jankulovski, Richard Šmehlík - výčet ostravských rodáků, kteří se zapsali mezi špičky českého sportu, by mohl pokračovat ještě dlouho. Ostrava - úspěšný hostitel mnohých sportovních akcí na úrovni evropských i světových šampionátů a líheň mladých talentů - by proto ráda potvrdila své renomé získáním oficiálního titulu Evropské město sportu 2014. Ten uděluje Evropská komise prostřednictvím Asociace evropských měst sportu (ACES Europe) od roku 2001. Cílem projektu Evropská města sportu je připomenout, že sport přispívá nejen ke zlepšení tělesného a duševního zdraví i celkové kvality života, ale jakožto přirozený spojovací faktor napomáhá společenské integraci. Má obrovský potenciál sdružovat a oslovovat jednotlivce bez ohledu na věk či sociální původ, plní roli výchovnou, kulturní i rekreační.


Baví se celá rodina

Europoslanec přistižen na letišti