Půjdete 23. a 24.května k volbám do EP?
NE
119
ANO
123

 

Vojtěch Mynář: „Postavili jsme koncertní síň pro motoristy“

Datum: 20.04.2014

Centrum bezpečné jízdy LIBROS Ostrava v sobotu znovu otevřelo brány svého areálu všem milovníkům motorismu. Akce se konala pod záštitou náměstka primátora Ostravy Tomáše Suchardy a jejím patronem byl také poslanec Evropského parlamentu Vojtěch Mynář. Do ostravského areálu Centra se sjely skutečné osobnosti motorismu, ať již závodníci, aktivní i legendární, nebo konstruktéři, aby divákům předvedly své umění, své vozy a podělili se o celoživotní zkušenosti. Zájemci o motory všeho druhu se tak mohli setkat s Gabrielou Jílkovou, Tomášem Engem, Adolfem Fešárkem, Josefem Krečmerem, Petrem Vítkem, Davidem Palmim, Silvestrem Mikuláštíkem, Adamem Lackem, slavným i designérem motocyklů Miroslavem Rybičkou a dalšími populárními osobnostmi. Programem provázel moderátor Formule 1 Tomáš Richter.


Evropský parlament schválil rozpočtové priority na rok 2015: Nechybí boj proti nezaměstnanosti a podpora živnostníkům

Datum: 13.03.2014

Na plénu Evropského parlamentu dnes proběhla debata o obecných pokynech pro sestavení rozpočtu na rok 2015. Zpráva, kterou týž den europoslanci odhlasovali, obsahuje hlavní politické priority Parlamentu a poskytuje ucelený přehled rozpočtových omezení. Na základě těchto odhadů vypracuje Evropská komise konkrétní návrh rozpočtu, který bude předmětem dalších třístranných jednání v druhé polovině tohoto roku.


Rozpočet EU na obzoru díky ochotě Evropského parlamentu přistoupit ke kompromisu

Datum: 28.06.2013

Včera proběhla v Bruselu schůzka předsedů Evropského parlamentu, Evropské komise a Irského předsednictví. Po dlouhých měsících jednání se podařilo najít kompromis o podobě rozpočtu EU na příští finanční období 2014-2020. Během těchto sedmi let plánuje Evropa do svých společných politik investovat 960 mld. eur.


Poslanci Evropského parlamentu usilují o investice do hospodářského růstu. Dohody s Radou nebylo dosaženo

Datum: 20.06.2013

Dnes ráno na zasedání Rozpočtového výboru Evropského parlamentu vyšlo najevo, že včerejší třístranné jednání o sedmiletém rozpočtu EU neskončilo dohodou, jak o ní na základě prohlášení Irského předsednictví informovala mnohá média. Výsledkem je naopak patová situace. O detaily se se svými kolegy podělil jeden ze zpravodajů, německý lidovec Reimer Böge (EPP): "Přes velké snahy naší strany nebylo možné od Rady získat odpovídající návrh. Jednací tým EP se proto shodl, že v současném stavu věcí nemá smysl v jednáních pokračovat. Pokud se druhá strana tváří, že jsou jednání uzavřena, jedná se o matení veřejnosti." Po těchto slovech se Böge na důkaz nesouhlasu s jednáním Rady vzdal výborového zpravodajství, které držel několik let. Celý návrh balíčku by měl být příští týden předložen celému Evropskému parlamentu, který se rozhodne, zda jej přijme, či nikoliv. Podle okamžitých reakcí členů jednotlivých parlamentních frakcí se však první varianta předpokládat nedá. Kromě lidovců jsou s návrhem Rady nespokojení též sociální demokraté (S&D), liberálové (ALDE) a Zelení.


Škodlivá rozpočtová schizofrenie členských států EU

Datum: 27.03.2013

Velký třesk, tak označil předseda Evropské komise José Manuel Barosso dnešní návrh doplnění opravného rozpočtu EU na rok 2013. Komise předpokládá navýšení letošního rozpočtu o 11,2 miliard eur (tedy asi 275 miliard korun). Tyto prostředky v letošním rozpočtu EU zatím chybí, protože z nich byly na konci roku 2012 proplaceny pohledávky uplatněné členskými státy v rámci politiky soudržnosti. Přitom loňský rozpočet nebyl dostatečně financován, proto si musel z peněz na rok 2013 'vypůjčit' celkem 16,2 miliardy eur. Na fondy EU tak nyní zbývá pouhých 29 miliard eur. Ale už dnes je jasné, že to nebude stačit, protože odhadovaná výše žádostí k proplacení se pohybuje mezi 50 a 60 miliardami.


Evropský parlament odmítl návrh Víceletého finančního rámce z pera Evropské rady

Datum: 14.03.2013

Europoslanci včera ve Štrasburku dali 506 ku 161 hlasy najevo svůj nesouhlas s návrhem národních států, který se týká dlouhodobého rozpočtu EU pro roky 2014 - 2020. Vzhledem k faktu, že schválení ze strany Evropského parlamentu je pro podobu sedmiletého rozpočtu nutné, jednání v Radě musí pokračovat. Členové S&D frakce, kde zasedají i čeští europoslanci za ČSSD, jsou s tímto výsledkem spokojení.


Vojtěch Mynář: Přípravu rozpočtu 2014 musíme začít s čistým štítem

Datum: 13.03.2013

Na plénu Evropského parlamentu včera proběhla rozprava o rozpočtových pokynech k přípravě rozpočtu na rok 2014. Příslušná zpráva liberální poslankyně Jensen se bude ve Štrasburku hlasovat již zítra. V diskuzi se svým příspěvkem vystoupil i člen České sociálně demokratické delegace a člen Rozpočtového výboru EP Vojtěch Mynář.


EU potřebuje prorůstovou finanční perspektivu na léta 2014 -2020

Datum: 14.02.2013

Evropská rada dospěla dne 8. února 2013 k dohodě o podobě Víceletého finančního rámce EU (VFR) na léta 2014 až 2020. Toto rozhodnutí vítám, nicméně nemohu se ubránit dojmu, že v zájmu dosažení kompromisu Evropská unie obětovala některá prorůstová opatření. Bylo tak například upuštěno od proklamované snahy o podporu průmyslu a konkurenceschopnosti, stejně tak se zmenšila i podpora středních podniků, které vytvářejí zaměstnanost. V této souvislosti nesouhlasím zejména s velkými škrty v návrhu VFR navrženém Komisí pro léta 2014-2020, které se týkají podpory infrastruktury, výzkumu a inovací, a rovněž nových technologii, jak je provedla Evropská rada.


Populární, ale nezodpovědné: Schulz varuje před škrty v rozpočtu EU

Datum: 27.11.2012

"Škrty v rozpočtu EU jsou možná populárním, ale rozhodně nezodpovědným krokem," v době, kdy se zoufale snažíme nastartovat růst, varoval ve čtvrtek 21. listopadu hlavy členských zemí EU předseda Evropského parlamentu Martin Schulz. Promluvil k nim v úvodu mimořádného summitu Evropské rady, věnovaného výhradně jednáním o dlouhodobém rozpočtu EU na léta 2014-2020. Rozpočet EU není součástí problému, ale součástí řešení, zdůraznil Schulz.


Baví se celá rodina

Europoslanec přistižen na letišti