Půjdete 23. a 24.května k volbám do EP?
NE
119
ANO
123

FOTOGALERIE

 

Baví se celá rodina

Datum: 02.05.2014

Poslanec Evropského parlamentu Vojtěch Mynář vrací do Ostravy prvomájové oslavy. Ve spolupráci s Centrem bezpečné jízdy LIBROS Ostrava však zvolil poněkud příjemnější a zábavnější způsob, než jakým se oslavy svátku práce ubíraly v minulosti.


Pozvánka

Datum: 25.04.2014

Dovolte mi, abych Vás pozval s rodinou na akci: BAVÍ SE CELÁ RODINA, která se bude konat 1. května 2014 od 11 hodin v areálu Centra bezpečné jízdy Libros Ostrava (ul. Palackého 1114, Ostrava). Vřele Vás zve Vojtěch Mynář


Evropští sociální demokraté v Praze diskutovali o budoucí podobě Evropské unie

Datum: 15.04.2014

V hlavní české metropoli se v pátek 11. dubna konala poslední z řady konferencí organizovaných frakcí Socialistů a demokratů v Evropském parlamentu. Svou vizi Evropy zdě představil předseda frakce Socialistů a demokratů Hannes Swoboda i předseda Evropského parlamentu Martin Schulz, nechyběla panelová diskuse s politiky, akademiky a mladými na téma znovunastartování Evropy, řešení rostoucí míry nezaměstnanosti, slabý ekonomický růst či nedůvěra občanů v evropské instituce. Iniciativa nazvaná Relaunching Europe (anglicky Znovunastartování Evropy) za dobu svého dvouletého trvání navštívila již 23 evropských metropolí s cílem podnítit dialog veřejnosti a médií o budoucnosti Evropy.


Včera se konala výstava obrázků dětí z nemocnice v Českých Budějovicích nazvaná Křídla motýlí, nad níž jsem v Bruselu přebral záštitu

Datum: 02.04.2014

Výstavy se zúčastnili starostové z Jihočeského kraje. Propagaci regionu v evropských institucích jsme oslavili společnou večeří.


Sociální demokraté oslavili mezinárodní den žen

Datum: 10.03.2014

Osmý březen byl jako každý rok ve znamení oslav mezinárodního dne žen. Sociální demokracie, která se dlouhodobě zasazuje o zajištění rovných práv a příležitostí pro něžné pohlaví, uspořádala při této příležitosti celostátní seminář pod názvem „Máme je dost rádi?“. V pražském Kaiserštejnském paláci k více než stovce účastnic promluvili kromě předsedkyně Sociálně-demokratických žen Jindřišky Maršové také předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka, ministři Marcel Chládek a Svatopluk Němeček, 1.místorpředsedkyně senátu Alena Gajdůšková a v neposlední řadě europoslanec Vojtěch Mynář, který příslušnicím něžného pohlaví popřál virtuálně s jednodenním předstihem.


Prezident Zeman podpořil výstavbu koridoru Dunaj-Odra-Labe přímo ve Štrasburku

Datum: 26.02.2014

Na půdě Evropského parlamentu dnes poslanec Vojtěch Mynář uspořádal mezinárodní odbornou debatu k tématu dokončení vodního koridoru Dunaj-Odra-Labe. Její součástí byla i doprovodná putovní výstava, kterou během své návštěvy plenárního zasedání zahájil prezident České republiky Miloš Zeman, dlouholetý zastánce projektu. V loňském roce byla přijata nová podoba transevropské dopravní sítě (TEN-T), do které se česká strana opakovaně snažila projekt zařadit. To se však neobejde bez mezinárodní shody a kvalitní přípravy projektu. Současný stav a shrnutí potřebných kroků nastiňuje memorandum podepsané prezidentem Milošem Zemanem a dalšími účastníky. Mezi nimi nechyběli europoslanci ze všech dotčených zemí, zástupci polského parlamentu, polské plavby, polských regionů včetně přístavního města Kędzierzyn-Koźle, českého Ředitelství vodních cest i Slovenského plavebního kongresu.


Biskup požehnal hasičské technice pořízené z prostředků EU

Datum: 12.12.2013

Jedenáct kusů převážně těžké a kolové požární techniky v celkové hodnotě sto miliónů korun převzali v úterý 10. prosince tohoto roku příslušníci Záchranného útvaru HZS České republiky v Hlučíně.


Vojtěch Mynář přivítal na plénu Evropského parlamentu české návštěvníky

Datum: 13.11.2013

V průběhu listopadového plenárního zasedání přijala pozvání na návštěvu Evropského parlamentu skupina hostů z ostravského magistrátu. Aby byly zastoupeny všechny věkové kategorie, přijela s nimi objevovat evropské instituce i skupina Mladých sociálních demokratů z Brna a Prahy. Hlavním bodem programu bylo představení Evropského parlamentu, jeho postavení jako jediného voleného orgánu EU a následná diskuze se dvěma europoslanci, Vojtěchem Mynářem a Richardem Falbrem. Ta se stočila k budoucnosti volného pohybu osob jako jednoho ze základních principů EU, i k roli odborů v současném pracovním prostředí a řešení nepříznivé hospodářské situace Moravskoslezského kraje.


Vernisáž výstavy OSTRAVA EVROPSKÉ MĚSTO SPORTU v kraji plném zážitků...

Datum: 07.10.2013

Vojtěch MYNÁŘ, poslanec Evropského parlamentu, srdečně zve na vernisáž výstavy OSTRAVA EVROPSKÉ MĚSTO SPORTU v kraji plném zážitků... která se uskuteční v úterý 22. října 2013 od 18H00 v budově Evropského parlamentu ve Štrasburku. Výstavu pořádá ve spolupráci se Statutárním městem Ostrava a Moravskoslezským krajem. Jejím cílem je na půdě Evropského parlamentu představit město a kraj s důrazem na možnosti profesionálního a volnočasového sportovního vyžití a propagovat je jako turistické destinace. Zároveň je jednou z prvních akcí konaných v souvislosti se získáním prestižního titulu Evropské město sportu 2014, které si zástupci města Ostravy přijedou vyzvednout do Bruselu na začátku listopadu.


Milý vzkaz z Křešic

Datum: 30.09.2013


Sportovní hry tělesně postižených v Hrabyni

Datum: 31.08.2013

V pořadí už 12. ročník Sportovních her tělesně postižených se konal v pátek 30. srpna od ranních hodin až do pozdního odpoledne v areálu Ústavu sociální péče v Hrabyni. Akci podpořili poslanec Evropského parlamentu Vojtěch Mynář, senátor za ČSSD Vladimír Plaček, místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach a poslanec PS parlamentu ČR Václav Klučka (ČSSD).


Evropská rodina se rozrostla o nového člena

Datum: 02.07.2013

"Radost, krasi sve ljepote, Kćeri iz Elizija, Opona ti moć krasote, Uzvišena misija..." Na náměstí před budovou Evropského parlamentu ve Štrasburku se rozléhají tóny Beethovenovy Ódy na radost, ve své mateřštině zpívají chorvatští námořníci. Slavnostní ceremonií a vyvěšením vlajky včera Evropský parlament oslavil přijetí Chorvatska do Evropské unie. Vlajku s červenobílou šachovnicí převzal z rukou předsedy chorvatského parlamentu Josipa Leka jeho evropský protějšek Martin Schulz. V projevu, který předání vlajky předcházel, Leko označil 1. červenec 2013 za historický den a vyjádřil radost z toho, že jeho země konečně dosáhla svého dlouhodobého cíle - být členem Evropské unie. Ta je podle něj symbolem otevřené a jednotné Evropy i společné politické vize. Na závěr zdůraznil, že Unie je nejen prací politiků, ale také občanů a vyzval všechny, aby se podíleli na další výstavbě.


Dobro došla Hrvatska!

Datum: 01.07.2013


Ostravští členové ČSSD navštívili Evropský parlament ve Štrasburku

Datum: 26.05.2013

Ve dnech 21. - 24. května se uskutečnil výjezd zástupců ostravských členů ČSSD do Evropského parlamentu ve Štrasburku, který pro své stranické kolegy uspořádal europoslanec Vojtěch Mynář. První den věnovaný návštěvě historického centra Štrasburku návštěvníci završili společnou večeří v Oberharmersbachu, která se konala za účasti europoslanců Vojtěcha Mynáře a vedoucího české delegace ČSSD v EP Richarda Falbra.


Vernisáž

Datum: 02.05.2013


Ze sjezdu ČSSD v Ostravě

Datum: 01.05.2013


Závěrečný seminář česko-polské příhraniční spolupráce na kurzu bezpečné jízdy

Datum: 29.03.2013

Závěrečný seminář k ukončení specializovaného kurzu bezpečné jízdy se uskutečnil 28. března v areálu Centra bezpečné jízdy Libros Ostrava. Seminář proběhl v rámci Operačního programu přeshraniční česko-polské spolupráce pro léta 2007-2013, a nesl název ,,Zvýšení kvality zásahových jednotek v česko-polském příhraničí“. Akce se zúčastnili zástupci krajského ředitelství Moravskoslezského kraje, pracovníci krajského ředitelství policie v Katovicích, osoby z dalších složek integrovaného systému, generální konzulka Polské republiky Anna Maria Olszewska, poslanec Evropského parlamentu Vojtěch Mynář a další osoby.


Vojtěch Mynář navštívil výstavu Beautiful People

Datum: 06.03.2013

Dne 5. března 2013 se v Evropském parlamentu uskutečnilo slavnostní zahájení výstavy s názvem Beautiful People. Záštitu nad touto akcí převzala slovenská europoslankyně Katarína Neveďalová.


20 let od vzniku PES

Datum: 19.02.2013


Start projektu Sociální inkluze Ostrava

Datum: 13.02.2013

Rok po úvodní konferenci dlouhodobého programu Sociální inkluze Ostrava (SIO) se v Radnici města Ostravy konala 11. února 2013 konference druhá. Ta po roce intenzivních příprav představila start tohoto komplexního sociálního programu, jehož cílem je zkvalitnit vzájemné soužití všech obyvatel města. V podmínkách Ostravy se jedná především o práci s převážně obyvateli takzvaných vyloučených lokalit. Na pondělní konferenci, které se zúčastnil primátor města Petr Kajnar, náměstek primátora pro sociální práci Martin Štěpánek, poslanec Evropského parlamentu Vojtěch Mynář a zástupci městských obvodů, sociálních odborů, neziskových organizacích i dalších partnerů Programu, byly prvním čtyřem vybraným rodinám slavnostně předány klíče od bytů.


Svět miniatur Ostrava

Datum: 13.12.2012


Baví se celá rodina

Europoslanec přistižen na letišti