Půjdete 23. a 24.května k volbám do EP?
NE
119
ANO
123

 Vojtěch Mynář mládeži: Evropa bude taková, jakou si ji uděláme

Na půdě krnovské střední odborné školy dopravy a cestovního ruchu proběhl první ze série seminářů, jejichž cílem je seznámit studenty s rolí Evropského parlamentu a tím, jak jeho rozhodnutí ovlivňují každodenní životy občanů Evropské unie. Semináře zároveň mají prvovoliče motivovat k účasti v květnových volbách do Evropského parlamentu.

Teoretickou část semináře zajistilo ostravské Eurocentrum, o praktických aspektech dění v Evropském parlament pak se studenty hovořil stávající sociálně-demokratický europoslanec Vojtěch Mynář. "V kraji postiženém vysokou nezaměstnaností a odlivem absolventů je zvláště důležité zaměřit se na občansko-společenskou osvětu, a to především u mladých. Proto se i já aktivně zapojuji do diskusí na středních a vysokých školách a pokouším se studentům vysvětlit, že se mohou na veřejném dění sami podílet, a to především účastí ve volbách. Evropa bude taková, jakou si ji uděláme," dodal Mynář.

Další semináře, rovněž organizované ve spolupráci s bruntálským centrem Europe Direct, se uskuteční na středních školách v Moravskoslezském kraji v druhé půli března a na začátku dubna. Studenti budou mít rovněž možnost zapojit se do literární soutěže, z níž vzejde desítka výherců, kteří se na pozvání Vojtěcha Mynáře vydají na květnovou návštěvu Evropského parlamentu ve Štrasburku. Tam se setkají se stovkami vrstevníků z celé Evropy, s nimiž prodiskutují současné problémy EU a další směřování evropské integrace.

 


Baví se celá rodina

Europoslanec přistižen na letišti