Půjdete 23. a 24.května k volbám do EP?
NE
119
ANO
123

Vojtěch Mynář k situaci na Ukrajině: je pět minut po dvanácté

 
Brusel, 19. února 2014 - Ukrajina zažila dnes v noci nejkrvavější noc od začátku nepokojů před třemi měsíci. Střety mezi bezpečnostními složkami a demonstranty v centru Kyjeva si vyžádaly podle odhadů několik desítek lidských životů. Vláda i opozice nad situací ztratily kontrolu a země je již za hranou občanské války.
Europoslanec Vojtěch Mynář, který působí v delegaci EP pro vztahy s Ukrajinou, situaci komentoval následovně: "Naše znepokojení nadměrným užíváním síly, vyjádřené před dvěma týdny v parlamentním usnesení, se bohužel naplnila. Nemůžeme si dovolit další polarizaci jednání, již teď je pět minut po dvanácté."
"Již při jednání v Kyjevě minulý týden jsem důrazně vyzval všechny zúčastněné strany k ukončení násilí a konstruktivnímu dialogu. Jeho výsledkem by mělo být ustavení kompromisní úřednické vlády, která by situaci stabilizovala a zahájila nutné politické a ekonomické reformy."
"Stejně jako česká vláda je i Evropská unie připravena využít všech efektivních nástrojů, které pomohou scénář občanské války odvrátit a následně poskytnout Ukrajině pomoc a podporu při transformaci země," dodal Mynář.
 

Baví se celá rodina

Europoslanec přistižen na letišti