Půjdete 23. a 24.května k volbám do EP?
NE
119
ANO
123

Evropské město sportu se bez kvalitního fotbalu neobejde!

Pocházím z hornické rodiny a na zápasy Baníku jsem chodíval s tatínkem již od útlého dětství, tehdy ještě na Starou Střelnici. Nedělní zápasy byly zlatým hřebem celého týdne a já se nemohl dočkat, až vyrostu a stanu se též slavným fotbalistou. Jako mladík jsem hrdě přihlížel statečným bojům modrobílých se Španěly, Francouzi, Němci či Iry, z nichž mnohé byly úspěšné. Má láska k týmu byla stejně silná v dobách slávy, i v časech kdy se štěstí nedostávalo, což jsem mnohokrát dokázal i jako zastupitel města Ostravy - naposledy například při loňském hlasování o dalším osudu klubu a jeho domovského stadionu.

Jsem přesvědčen, že se FC Baník i nadále udrží v 1. lize, jak se sluší a patří pro metropoli, která získala prestižní ocenění Evropské město sportu 2014! I já sám jsem pro udělení tohoto titulu na evropské úrovni mnoho vykonal. Byl bych proto rád, aby nás fotbalový klub, a stejně tak i jeho fanoušci, doma i ve světě důstojně zastupovali. Velmi se raduji ze sobotního vítězství nad Znojmem, díky kterému nám na dosažení nesestupové příčky už stačí již jeden jediný bod. Nadcházející zápas s Duklou Praha bude v tomto ohledu klíčový, pojďte se mnou v sobotu na Bazaly ty naše kluky podpořit!

POZVÁNKA NA VÝSTAVU

A když zrovna nebude na programu zápas, vyrazte na výstavu! Až do konce června můžete v Ostravském muzeu na Masarykově náměstí navštívit expozici Branky, body, Ostrava!!! Ta prostřednictvím nejdůležitějších okamžiků a osobností ostravské sportovní scény mapuje, jak sport přispěl k dobrému jménu města a vysvětluje, proč si zmíněný titul zaslouží právě Ostrava. Více informací o výstavě naleznete na http://www.ostrava.cz/cs/o-meste/tiskove-zpravy/branky-body-ostrava.

Vojtěch Mynář

Poslanec Evropského parlamentu a zastupitel města Ostravy

 


Baví se celá rodina

Europoslanec přistižen na letišti